Cariere

Angajare CDC

Firma Centrul de Calculatoare deruleaza un program de recrutare continua pentru urmatoarele locuri de munca:

  • Vanzator IT (femei si barbati) pentru magazinele din Lugoj, Caransebes si Resita;
  • Tehnician pentru compartimentul Service din Resita.

Persoanele interesate pot trimite CV-uri (cu foto) pe adresa jobs@centrul.com precizand postul pentru care aplica. Toate CV-urile primite vor fi inregistrate in baza de date a firmei si doar în momentul eliberarii unui post vom contacta candidatii selectati.

Procesul de selectie presupune parcurgerea de catre candidati a unor baterii de teste care sa ateste existenta abilitatilor si calitatilor necesare ocuparii postului vizat.

Firma Centrul de Calculatoare isi afirma angajamentul ferm de a acorda sanse egale tuturor aplicantilor indiferent de origine etnica, apartenenta de gen, religie, varstă, dizabilitati sau orientare sexuala.

Inainte de a aplica pentru un post de vanzator IT va rugam sa reflectati sincer in ce masura posedati urmatoarele calitati si abilitati:

  • Pasiune pentru IT;
  • Solide abilitati de utilizare a computer-ului (pachetul Microsoft Office);
  • Un mod de lucru metodic și ordonat;
  • Atentie la detalii;
  • Deschidere spre invatare;
  • Solide abilitati de relationare sociala;
  • Rezistenta la stres;
  • Proactivitate/energie;
  • Experienta in vanzari (avantaj);
  • Atitudine pozitiva.

Principalele responsabilitati:

  • Procesarea tehnica a vanzarilor;
  • Orientarea clientilor;
  • Aplicarea principiilor de merchandising;
  • Procesarea si gestionarea documentelor zilnice de vanzare;
  • Invatarea continua despre produse.

Oferim:

  • Un pachet salarial motivant;
  • Program de lucru atractiv;
  • Un program de instruire si formare continua;
  • Posibilitatea de a avansa.