Cariere

Firma Centrul de Calculatoare deruleaza un program de recrutare continua pentru urmatoarele locuri de munca:

    Vanzator IT (femei si barbati) pentru magazinele din Lugoj, Caransebes si Resita;
    Tehnician pentru compartimentul Service din Resita.

Persoanele interesate pot trimite CV-uri (cu foto) pe adresa jobs@centrul.com precizand postul pentru care aplica. Toate CV-urile primite vor fi inregistrate in baza de date a firmei si doar în momentul eliberarii unui post vom contacta candidatii selectati.

Procesul de selectie presupune parcurgerea de catre candidati a unor baterii de teste care sa ateste existenta abilitatilor si calitatilor necesare ocuparii postului vizat.

Firma Centrul de Calculatoare isi afirma angajamentul ferm de a acorda sanse egale tuturor aplicantilor indiferent de origine etnica, apartenenta de gen, religie, varstă, dizabilitati sau orientare sexuala.

Inainte de a aplica pentru un post de vanzator IT va rugam sa reflectati sincer in ce masura posedati urmatoarele calitati si abilitati:

    Pasiune pentru IT;
    Solide abilitati de utilizare a computer-ului (pachetul Microsoft Office);
    Un mod de lucru metodic și ordonat;
    Atentie la detalii;
    Deschidere spre invatare;
    Solide abilitati de relationare sociala;
    Rezistenta la stres;
    Proactivitate/energie;
    Experienta in vanzari (avantaj);
    Atitudine pozitiva.

Principalele responsabilitati:

    Procesarea tehnica a vanzarilor;
    Orientarea clientilor;
    Aplicarea principiilor de merchandising;
    Procesarea si gestionarea documentelor zilnice de vanzare;
    Invatarea continua despre produse.

Oferim:

    Un pachet salarial motivant;
    Program de lucru atractiv;
    Un program de instruire si formare continua;
    Posibilitatea de a avansa.