Oportunităţi de angajare

Firma Centrul de Calculatoare derulează pentru magazinul online www.it-fashion.ro un program de recrutare continuă care vizează ocuparea postului de web content developer.

Persoanele interesate pot trimite CV-uri pe adresa jobs@centrul.com. Toate CV-urile primite vor fi înregistrate în baza de date a firmei şi doar în momentul eliberării unui post vom contacta candidaţii selectaţi.

Procesul de selecţie presupune parcurgerea de către candidaţi a unor baterii de teste care să ateste existenţa abilităţilor şi calităţilor necesare ocupării postului vizat.

Firma Centrul de Calculatoare îşi afirmă angajamentul ferm de a acorda şanse egale tuturor aplicanţilor indiferent de origine etnică, apartenenţă de gen, religie, vărstă, dizabilităţi sau orientare sexuală.

DESCRIEREA POSTULUI

Localizare:

  • Oraşul Reşiţa (cartier Govăndar).

Principalele responsabilităţi:

  • Documentarea produselor potrivit cerinţelor de marketing şi SEO;
  • Actualizarea conţinutului paginilor;
  • Trimiterea Newsletter-ului către clienţi;
  • Contactarea clientului pentru confirmarea comenzii;
  • Procesarea tehnică a vănzării.

Cerinţe:

  • Cunoştinţe solide de operare PC (pachet Microsoft Office);
  • Cunoştinţe solide de operare a unui program de prelucrare foto (CorelDraw şi Photoshop);
  • Cunoştinţe avansate de limbă engleză;
  • Vorbire şi scriere gramatical corecte;
  • Deschidere spre învăţare.

Oferim:

  • Un pachet salarial motivant;
  • Program de lucru atractiv;
  • Un program de instruire şi formare continuă;
  • Posibilitatea de a avansa.